Air Jihlava Service

Letadla v provozu Air Jihlava - Commander 114 - OK-VYS

Rockwell Commander 114

Americký jednomotorový letoun.

Výrobce: Rockwell International, Commander Aircraft Division, rok výroby 1977

Přístrojové vybavení: IFR 

 

 

Poznávací značka:

OK-VYSII

Posádka:

1 pilot

Max. počet cestujících:

3

Max. vzletová hmotnost:

1424 kg

Cestovní rychlost:

250 km/h

Maximální dolet:

1300 km

Další informace:

http://en.wikipedia.org/wiki/Rockwell_Commander_112

 

"Líbí se vám americká sportovní letadla, ale netoužíte zrovna po Cessně nebo Piperu? Chcete letadlo s perfektními letovými vlastnostmi? Zkuste Commandera!" Tato slova leteckého publicisty Patrika Sainera vedla naše kroky při rozhodování, jaké komplexní letadlo pořídit nejen pro potřeby FTO Air Jihlava, ale i pro další výcviky a cestování našich zákazníků. 

Rockwell Commander 114 je čtyřmístný, jednomotorový, celokovový dolnoplošník se zatahovacím podvozkem. Pohonnou jednotku tvoří šestiválcový motor Lycoming IO-540 s výkonem 260 koní. Mimo letových vlastností, pohodlného interiéru a mnoha drobných pozitivních odlišností od většinově používaných typů nás zaujala stanovená životnost draku 14.000 hodin, po kterou se provádějí jen běžné 50/100 hodinové prohlídky, a nebo třeba to, že při obsazení 4x90kg posádkou můžete bez překročení MTOW natankovat téměř 200 litrů paliva.

OK-VYSII (dříve G-OIBM) je letoun, který byl zakoupen v září 2013 a z Velké Británie přiletěl do Jihlavy dne 6. 10. 2013. Díky perfektnímu stavu a pěknému laku nepotřeboval mimo "přemalování" poznávací značky žádné opravy a po vyřízení registrace mohl v krátkém čase nastoupit do služeb naší společnosti.

 

     
       

Odběr novinek

automatické rozesílání aktualit
do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

 
meteo
webkamera

cz en

© 2014 | Air Jihlava - service s.r.o. | redakční systém Admin Pro | SPRÁVA WEBU