Air Jihlava Service

Letadla v provozu Air Jihlava - Cessna 152 - OK-HOT

Cessna 152

Americký jednomotorový letoun.

Výrobce: Cessna Aircraft Company, rok výroby 1983

Přístrojové vybavení: VFR, NOC

 

 

Poznávací značka:

OK-HOT

Posádka:

1 pilot

Max. počet cestujících:

1

Max. vzletová hmotnost:

760 kg

Obvyklá cestovní rychlost:

160 km/h

Maximální dolet:

760 km

Další informace:

http://en.wikipedia.org/wiki/Cessna_152

 

Cessna 152 je dvoumístný, jednomotorový, celokovový hornoplošník s pevným tříkolovým podvozkem příďového typu. Pohonnou jednotku tvoří čtyřválcový motor Lycoming O-235-L2C s výkonem 110 koní.

Počátkem roku 2008 jsme se začali ohlížet po vhodném ekonomickém letounu zejména pro výcvik PPL v naší letecké škole. Výběr padl na typ Cessna 152. Konkrétní stroj se nám podařilo najít náhodou v USA při jednán o nákupu Cessny 206 v létě 2008. Prodávající se zmínil, že ví o pěkné Cessně 152, kterou její majitel, vojenský letec ve výslužbě, prodává, protože z důvodu vysokého věku končí s létáním. Protože se jednalo o letadlo s malým náletem, které si jeho majitel jak říkal "vytáhl sám z výrobního závodu za ojátko", bylo brzy rozhodnuto a letoun N94962 se mohl připravovat na cestu do ČR.

Ještě v USA jsme nechali provést generální opravu motoru (byla dobově propadlá). Letoun byl přepraven do České republiky v kontejneru společně s Cessnou 206 a do provozu byl pod značkou OK-HOT uveden v červnu 2009 a od té doby spolehlivě slouží zejména pro potřeby výcviku nových pilotů v ATO Air Jihlava.

 

 

 

Odběr novinek

automatické rozesílání aktualit
do Vašeho e-mailu.

(spam ochrana)

 
meteo
webkamera

cz en

© 2014 | Air Jihlava - service s.r.o. | redakční systém Admin Pro | SPRÁVA WEBU